Brons samt förgylld brons. Tredelad fot med dekor av tassfötter. Kannelerat skaft, tre svängda ljusarmar med bladdekor. Förgyllda ljuspipor. Höjd 59 cm.
Slitage. Något sned. Ärg. Borrad för el. Manschetter saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.