KVINNLIG FOLKDRÄKT FRÅN ÅNGERMANLAND, 8 delar, troligen från 1800-talet.

Kjol, blus, förkläde, skärp,l, väska, ett par strumpor, två blusar, nattskjorta. Kläning omkring storlek 38.

Slitage, fläckar, enstaka mindre hål i vissa delar. Ej fullständigt genomgången. Ej komplett.

Utropspris
1 500 SEK