GLASSERVIS, 38 st, "Intermezzo", design Erika Lagerbielke. Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Tre vitvinsglas, fyra rödvinsglas, tre champagneglas, fyra ölglas, åtta cocktailglas, fem selterglas, fyra likörglas, två sherryglas samt fem starkvinsglas. Några originalkartonger medföljer.

Bruksslitage, enstaka nagg, repor och tillverkningsdefekter.

Utropspris
3 000 SEK