SKÅP, omkring 1900-talets mitt.

Skåp i mahognyfaner med benställning i bok. Intarsiadekor med Göteborgsmotiv. Två luckor i front med bakomliggande hyllor och lådor. Längd 90, bredd 40, höjd 124,5 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, fläckar, märken, fanersprickor och några fanerskador.

Utropspris
3 000 SEK