PARTI SILVER, 17 delar, silver, bla Gewe, Malmö, 1955. Vikt 514 g.

Tolv mockaskedar, Gewe, Malmö, 1955. En gallerskål, importstämplad, längd 22,5 cm. En mindre gallerskål gjord av Stiltenn Sven Carlsson, Stockholm, 1961, längd 10 cm. Två småskålar, längd 8 cm respektive diameter 7 cm. En sommelierkopp, längd 10 cm.

Bruksslitage, smärre repor.

Utropspris
2 000 SEK