CARL FERDINAND HERNLUND, akvarell, ej signerad.
Alplandskap. 17 x 23 cm.
Ej examinerad ur ram.
ETIKETT A TERGO MINNESUTSTÄLLNINGEN I EKSJÖ 1966, KONSTSALONGEN NÄSSJÖ."