LEKSAKSTÅG, tidigt 1900-tal

LEKSAKSTÅG, tidigt 1900-tal

Grönlackerat. Lock samt vagn. Brickmärkt "Anders 1919". Lokets längd 41, vagnens längd 37cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Krackelerad lack, färgbortfall. Mekanisk funktion ej kontrollerad. Rost.

Utropspris
2 000 SEK