Blomformade örhängen, skruv, med slipade granater, diameter 15mm. Liten brosch med röda stenar och små pärlor, hårarbete, 20 x 15mm. Förstoringsglas i metall, längd 8cm.
Bruksslitage. Repor. Del på förstoringsglas saknas.