Madeleine Pyk – en samling F769

STOLAR och BORD, ny-Louis Seize, sent 1800-tal.

Skulpterade ryggkrön. Svartmålade med roströd klädsel. Bord med kopplade ben, svartmålat. Längd 112, bredd 67, höjd 70 cm.

Bruksslitage. Något ostadiga stolar,, mindre skador och repor. Senare målning och klädsel.

Se nr 567799 och 567794.

Utropspris
4 000 SEK