ARMBANDSUR, Longines Automatic, 1990-tal.

Stål. Chronograf. Datumvisning. Blankpolerad och matterad yta. Boett märkt "Swiss Made Automatic L4.661.4 Nr 27866359 Waterresistand All Stainless Steel". Urtavlans diameter ca 37 mm. Svart armband. Originaletui.

Ej funktionstestad. Obetydliga repor. Armband med smärre slitage.

Inköpt på Lindéns Ur, Linköping, 1996-02-29.

Utropspris
6 000 SEK