SERVISDELAR, 24 delar. Flintgods, "svart glasyr" Gefle. Design Arthur Percy.

Tolv fat, diameter ca 23,5 cm, tolv assietter, diameter 18,5 cm.

Två av faten med nagg på undersidan, några assietter med obetydliga kantnaggar på undersidan, en assiett med spricka och nagg och en med nagg på undersidan, obetydligt bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK