KAFFEKANNA, silver. Rokokostil. C.G Hallberg, Stockholm, 1956. Vikt ca 766g.

Päronformad. Knopp i from av blommande kvist. Spiralvridna åsar. Uppburen av tre bladfötter. Höjd 27 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

397. Barbro Nilsson, matta, "Röda rabatten", rund, flossa, diameter ca 287 cm, AB Märta Måås-Fjetterström, osignerad.
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
370 000

ditt bud
360 000

ditt bud
350 000

ditt bud
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
Aktuellt bud:
370 000 SEK