BESTICKSERVIS, 124 delar, silver, "Chippendale", bla K Andersson, Stockholm, 1928. Vikt ca 4403g.

12 matskedar, 12 matgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 6 bordsskedar, 6 fiskgafflar, 6 fiskknivar, 12 efterrättsgafflar (längd ca 15cm), 12 knivar (längd 17,5cm), 6 skedar längd 14,5cm, 12 teskedar, 2 smörknivar, 12 fruktknivar, 1 ragusked, 1 såssslev.

Monogramgravyr. Bruksslitage. Repor. Knivar med stålblad ej inkluderdae i vikt.

Utropspris
15 000 SEK