HÖRNSKÅP, allmoge, omkring år 1800.

Välvd front. Dörrar med bakomliggande hyllplan. Senare målning. Höjd 212. Bredd 102. Djup 67 cm.

Ett senare ben. Repor och märken. Slitage.

Utropspris
5 000 SEK