RESESKILDRING, fotografier. akvareller och teckningar, 1935.

Dokumenterad resa genom Ryssland, Polen, Finland, 1935. I etui. 37 x 32 cm.

Slitage, fläckar, ej genomgången.

Proveniens

Enligt uppgift gjord av Gunnar Högberg från Gävle.

Utropspris
1 500 SEK