SERVIS, 47 delar, fältspatporslin, Rörstrand 1960-70-tal.

11 förrättstallrikar, diameter 21 cm. 9 flata tallrikar, diameter 24,5 cm. 10 djupa tallrikar, diameter 19 cm. 7 assietter, diameter 17 cm. Kanna, höjd 18 cm. 4 serveringsskålar, diameter 18-24 cm. Såsskål, höjd 9,5 cm. 4 ovala serveringsfat, längd 33-36 cm.

Slitage i dekoren.

Utropspris
300 EUR