VÄVNAD, old/semiantik, troligen Mesopotamien. Ca 223 x 164 cm

Två ihopsydda våder. Geometriskt mönster.

Slitage, några skador, mindre fläckar. Möjliga lagningar. Ojämn form.

Proveniens

Har enligt uppgift tidigare tillhört Kerstin Cruickshank, som var ägare av Galleri Shirvan i Göteborg.

Utropspris
2 000 SEK