SPEGEL, rokoko, signerad Nils Meunier, (mästare i Stockholm 1754-97)

Förgylld och bronserad. Genombrutet krön. Höjd 70 cm.

Sedvanligt ytslitage, sprickor. Senare glas samt ytbehandling. Renoverad och kompletterad, lagningar.

Utropspris
9 000 SEK