Thomas Rose Miles

(Storbritannien, 1869-1906)
Thomas Rose Miles
(Storbritannien, 1869-1906)

THOMAS ROSE MILES, olja på pannå signerad samt signerad a tergo, 1800-/1900-tal.

"A Pleasure Party, Connemara". Strandmotiv med figurer i fiskebåt. 90 x 54 cm.

Någon repa. Krackelyr. Något skålad duk. Någon tryckskada.

Utropspris
12 000 SEK