PARTI MILITARIA, 12 delar, sent 1800-/ tidigt 1900-tal.

Ett par axelklaffar, för officer inom fältläkarkåren. Tre axelträns m/1910 för fältläkarkåren. Ett par epåletter m/1876 för fältläkarkåren. Tre axelklaffar, Ryssland, omkring år 1900, varav ett med namnchiffret K under krona. Ett skräp samt en plåt med plym till hjälm. Diverse knappar medföljer.

Bruksslitage. Några detaljer saknas. Vissa delar med skador och ytsmuts.

Utropspris
2 000 SEK