KAFFESERVIS, 3 delar, rokokostil, silver, Johan Schurmann, Landskrona, 1932. Total vikt ca 1000 g.

Kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna. Stämplade JNS samt svenska importstämplar. Kaffekanna, höjd 24 cm.

Slitage. Bär gravyr undertill.

Utropspris
3 000 SEK