KARMSTOL, Louis XVI-stil. 1900-talets första hälft. |

Fanerad. Rygg, sits samt sidor i rotting. Rik dekor av bland annat krönande bandrosett samt akantus.

Slitage, repor och stötmärken. Mindremärke/fläck på rotting.

Utropspris
2 500 SEK