SOFFA, Howardmodell, 1900-talets slut.

Blå klädsel. Längd 240, bredd ca 130, höjd 86 cm. Svarvade ben med hjultrissor i mässing.

Slitage, bruksslitage, ett par utskjutande fjädrar baktill och enstaka undertill. Ojämnt blekt och med smärre fläckar.

Proveniens

Inköpt på R.O.O.M

Utropspris
6 000 SEK