SKÅP, Sverige, barock, 1700-tal, märkt "OFS".

EK med svärtade partier och kulfötter. Pilasterornamenterad front med dörrpar med bakomvarande hyll- och lådinredning. Låda nertill. Tvådelat. Längd 122 cm, djup 45 cm, höjd 198 cm. Nyckel finns.

Renoverat, kompletterat, märken, bakstycke med slitage.

Utropspris
6 000 SEK