Madeleine Pyk – en samling F769

PARTI TALLRIKAR, 3+2 st. porslin, Kina, Qianlong (1736-95).

Två st med famllie rose samt en med imaridekor. Diameter 24 cm.

Två djupa med famille dekor. Diameter 23 cm.

Bruksslitage. Nagg. Retuscher. Hårsprickor.

Utropspris
4 000 SEK