Karin Björquist

(Sverige, 1927-2018)
Karin Björquist
(Sverige, 1927-2018)

SKÅL, stengods, Karin Björquist, Gustavsberg.

Svart glasyr, två bruna parallella linjer vid kant. Signerad "Karin B Gustavsberg Sweden". Diam ca 24,5, höjd ca 8 cm.

Smärre slitage. Enstaka repor.

Utropspris
1 500 SEK