Edvard Rosenberg

(Sverige, 1858-1934)
Edvard Rosenberg
(Sverige, 1858-1934)

EDVARD ROSENBERG, olja på duk, signerad och daterad 1902.

Solnedgång. 180 x 117 cm.

Ytsmuts, gulnad fernissa, krackelyr. Smärre färgbortfall. Ram med pastellagebortfall i nedre hörn. (Delar medföljer).

Utropspris
20 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?