BARNBORD samt STOLAR 2 st. Design Karin Mobring för IKEA 1960-tal.

Grönbetsat bord, längd 77 cm, bredd 45 cm, höjd ca 43 cm. Två rödbetsade stolar vändbara för olika sitthöjd. Sitthöjd 23 eller 17 cm.

Bruksslitage. Fuktfläckar.

Design av Karin Mobring för IKEA 1963.

Utropspris
1 500 SEK