Madeleine Pyk – en samling F769

Bertil Vallien

(Sverige, Född 1938)
Bertil Vallien
(Sverige, Född 1938)

VAS, glas, signerad B Vallien, märkt Artist coll och numrerad 48468, Kosta Boda.

Iriserande glas. Randig dekor med fjäderdetalj. Höjd 16,5 cm. Etikettmärkt.

Smärre nagg och repor.

Formgivare

Utropspris
150 EUR