MATSERVIS, 53 delar, porslin, VEB Reichenbach Germany, 1900-talets andra hälft.

Konturerat bräm med guldkant samt dekor av blåa blommor. 11 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 assietter, 9 små assietter, 2 skålar på hög fotring, 6 ovala uppläggningsfat, såssnipa, kanna.

Slitage. Enstaka nagg.

Utropspris
1 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

2. Mario Marenco, taklampa, "Cynthia", Artemide, Italien 1960-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
12 000 SEK