SKÅL, porslin, Inger Waage, Stavangerflint, Norge, 1950/60-tal.

Polykrom dekor i blått, grönt och svart av fåglar och löv. Närmast tresidig form. Höjd 13 cm, diameter 21 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
3 000 SEK