KANNOR, 2 st, silver, rokokostil, 1871 samt 1800-tal, total vikt 475 g.

Svängda former. Den större kannan med hänkel i trä. Höjd 14- 20 cm.

Bruksslitage. Några repor och bucklor. Den mindre kannan något ostabil då den har något sneda fötter.

Utropspris
2 000 SEK