SYBORD, "AT-33", Hans J Wegner, Andreas Tuck, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Ek. En låda med inredning för sytillbehör. Underliggande korg samt hylla. Två fällbara klaffar. Brännmärkt. Längd 66 + 27 + 27 cm, bredd 58 cm, höjd 60 cm.

Bruksslitage. Inredning med en skada. Mindre märken och fläckar.

Utropspris
4 000 SEK