KAFFESERVIS, 18 delar, stengods, "Rune", Jens Quistgaard/Richard Nissen, B&G, Danmark. 1900-talets andra hälft.

Glaserat stengods med reliefdekor. 9 koppar med 10 fat, 7 assietter, sockerskål samt gräddkanna.

Smärre slitage. Krakeleringar. Ett par naggar.

Utropspris
1 500 SEK