VÄGGRELIEF, stengods, signerad med Studiohand och Lisa L, Lisa Larson för Gustavsberg Scenstudio. 1962.

Delvis glaserad. Figur med hatt och blomma. A tergo "Till Arvid B. Bergström 7.v. 1962, komp. 1962 för S.G.". Höjd 45 x 23 cm.

Obetydligt slitage. Krakelerad glasyr.

Utropspris
4 000 SEK