INDUSTRILAMPA, "Triplex-pendel", Johan Petter Johansson, ASEA, omkring 1900-talets mitt.

Lackerad samt kromad metall. Ställbar längd. Märkt "ASEA E4901". Minst längd ca 140 cm.

Bruksslitage, repor, färgbortfall och fläckar. Visst rostangrepp. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK