SERVIS, ca 65 delar. Musselmalet. Royal Copenhagen, Danmark.

Dekor med blåa blommor på vit botten. Helblond.
Matallrikar 12 st, Förrätstallrikar 12 st, Assietter 12 st, Desserttallrikar 12 st.
Moccakoppar med fat 6 st. Kanna med lock. Gräddkanna.
Uppläggningsfat 2 st, längd ca 37 resp. 47 cm. Uppläggnignsfat 2 st längd ca 25 cm. Såsskål.
Skålar 2 st, höjd ca 7.5 resp. 9.5 cm. Djupt uppläggningsfat diameter ca 20 cm. Rektangulärt uppläggningsfat.

Bruksslitage. Obetydligt kantnagg.

Utropspris
12 000 SEK