MATSERVIS, 81 delar, porslin, Hutschenreuther, Tyskland.

5 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 14 (7+7) assietter i två modeller, 5 uppläggningsfat, 2 terriner, 3 soppskålar, 4 skålar, ugnsform, 6 äggkoppar, 9 mindre fat, 14 (7+7) mindre skålar, mindre terrin, såsskål, såssnipa, kaffekanna, saltkar, pepparkar samt vas.

Mindre bruksslitage. Några mindre repor och nagg.

Utropspris
4 000 SEK