KRUS, 4 st, stengods, bl a Marianne Westman för Rörstrand, 50/60-tal.

3 krukor formgivna av Marianne Westman för Rörstrand, dekor i blått, vitt och svart, h 7. Sillburk formgiven av Wide för Deco Hälsingborg, ur serien "Grillat", polykrom dekor av fiskar, lock i teak, h 13.

Slitage.

Utropspris
600 SEK