KAMEL, lergods, Tangstil 1900-tal. Kopia efter orginal.

Sancaiglaserad stående kamel. Höjd 26 cm. Träställ medföljer. Oxfordtest som visar att åldern är under 100år medföljer.

Skador och lagningar, slitage.

Utropspris
4 000 SEK