LANTERNOR, ett par, 1900-talets första hälft.

För barbord samt styrbord. Höjd ca 52 cm.

Bruksslitage, repor och märken. Pigmentbortfall. Senare bemålade. Senare elektrifiering. Dörrar aningen tröga. Mindre graverade bokstäver samt siffror. Glas med sprickor.

Utropspris
2 500 SEK