Madeleine Pyk – en samling F769

FICKUR med KLOCKSKRIN, yttre boett 14K guld, inre boett förgylld. 1900-talets början.

Skrin i metall och glas med kinesiskt motiv.
Klockans diameter 49 mm. Höjd 75 mm. Bredd 80 mm.

Spricka på skrinens glas. Bruksslitage. Klockan med guldemblem.
Ej funktionstestd.

Utropspris
400 EUR