Belysning Taklampor
579333

TAKLAMPA, "Sistrah-pendel", Otto Müller, Sistrah-Licht, Megaphos. 1900-talets första hälft. Höjd ca 55 cm.

Taklampa, "sistrah-pendel", otto müller, sistrah-licht, megaphos. 1900-talets första hälft. höjd ca 55 cm.

Vit glaskupa, förkromad metall. Glaspupan märkt Megaphos. Diameter ca 45 cm.

Slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK