SKÅLFAT SAMT VAS, silver, T. Kullander, Borås 1963 resp 1950. Vikt 595 gram.

Runt skålfat på låg fotring, diam 17,5, höjd 4, konande vas med dekorerad fotring, höjd 13 cm.

Slitage, repor.

Utropspris
2 000 SEK