DAMARMBANDSUR, Cartier, Schweiz. Tank, silver 925/14k.

Förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband med spänne. Urtavla med romerska siffror och cabochonslipad sten på uppdragningsmekanism.

Serie nr. W1013654

Enstaka mindre rispor i boett. Smärre slitage, patinerat och slitet läderband.

Utropspris
6 000 SEK