FIOLLÅDA samt RESVÄSKOR, 2 st, 1900-talets första hälft.

Fiollådan i trä, längd 76 cm. Mindre reseväska, längd 57 cm, djup 24 cm, höjd 14 cm. Större reseväska, längd 71 cm, djup 46 cm, höjd 25,5 cm. Handtag i läder.

Fiollådan med kraftigt slitage, märken och torrsprickor. Resväskor med hårt bruksslitage, skador och hål. Små delar samt nyckel saknas.

Utropspris
150 EUR