Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

FÅTÖLJ, Bengt Ruda, "Triva-serien, NK, 1900-talets mitt.

Fast stoppad rygg och sits, klädda med tyg. Svärtad och lackerad trästomme. Brickmärkt.

Bruksslitage, nötmärken, repor och fläckar. Spricka. Slitage samt något bortfall av lack. Något torr stoppning.

Utropspris
1 500 SEK