Sex matskedar av Otto Wilhelm Kjellberg, Västerås, 1855. fem matgafflar, utländska stämplar. Två matskedar, Uddevalla, 1832. Marsked, Carl Niclas Ruthenbeck, Uddevalla, 1847. Tre matskedar, troligen Johan Henrik Gödecke (1858-1860), Uddevalla. Tre matskedar, Lars Wilhelm Dahlberg, Lund, 1865. Matsked, otydliga stämplar.
Bruksslitage, monogramgravyr, bucklor.