BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Fanerad med mahogny. Inläggningar av rot. Tre lådor, beslag av mässing. Bredd 90. Djup 48. Höjd 81 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Ytskikt med krackelyr. Något fläckad skiva.

Utropspris
4 000 SEK