SERVISDELAR, 17 st, porslin, empire resp empirestil, 1800-talets första hälft/mitt resp 1900-talets första hälft.

Grön dekor med vinranka, guldrand. 13 assietter av olika ålder varav 9 märkta Schlaggenwald, diam 20, 4 olika uppläggningsfat, längd 36-43 cm.

Slitage, enstaka obetydligt nagg.

Utropspris
1 500 SEK